Automobilio ekonomiškumas – daugeliui žmonių yra vienas iš svarbiausių faktorių automobiliuose.

Dėl šios priežasties žmonės visuomet ieško būdų kaip išleisti mažiau pinigų ant kuro ilgainiui. Ar tai būtų dyzeliniai automobiliai, hibridai, ar tiesiog nedidelio variklio tūrio variantai, faktas, jos žmonių tikslas yra toks pats – sutaupyti ir išleisti mažiau.

Tačiau ar žinojote, jog automobilio ekonomiškumą nemaža dalimi lemia ir jūsų vairavimo stilius? Su tuo sutinka ir mokslininkai manantys, jog turėdami geresnius įpročius mes ne tik sutaupysime kuro, tačiau “išmesime” mažiau emisijų.

Šiame straipsnyje – patarimai kaip vairuoti automobilį ekonomiškiau.

Švelnus akseleravimas

Kuo agresyviau akseleruojame, tuo sudeginame daugiau kuro. Mieste, kuomet dažnai tenka startuoti ir vėl sustoti, tai gali ypač pasijausti, todėl kur kas naudingiau būtų išmokti akseleruoti lengvai.

Pasak ekspertų, reikėtų laikytis maždaug tokios akseleracijos, jog per 5 sekundes įsibegėtumėte iki 20 kilometrų per valandą. Tai leis maksimaliai suefektyvinti savo startus.
Palaikykite pastovų greitį

Nestabilus važiavimo greitis taip pat ženkliai prisideda prie vairavimo ekonomiškumo mažinimo. Vieno testo metu, tyrėjai nustatė, jog jei automobilio greitis nuolat vyrauja tarp 75 ir 85 km/h, automobilis vartoja net iki 20 procentų daugiau kuro.

Jei važinėjate daug užmiestyje, pasvarstykite apie kruizo kontrolės naudojimą. Tokia pastovaus greičio palaikymo sistema gali ženkliai prisidėti prie ekonomiškumo pagerinimo.

Na, o važiuojant mieste stenkitės daugiau važinėti laisva eiga – ar tai būtų kilimas į įkalnę ar leidimasis nuo jos.

Numatykite eismą

Dar vienas puikus patarimas – iš ankstro planuoti savo maršrutus bei stebėti kitus eismo dalyvius. Tokiu būdu nesunku palaikyti pastovesnį greitį, vengti nereikalingų stabdymų, stovinėjimų, na o kartu ir važiuosite saugiau.

Venkite didelių greičių

Žinoma, visuomet laikykitės leistino greičio kurį jums suteikia kelio ženklai, tačiau taip pat nevažiuokite bereikalo greitai. Nors tai priklauso nuo individualaus automobilio modelio, tyrimai rodo, jog dauguma automobilių ekonomiškiausiai važiuoja 50 – 80 km/h greičio diapazone.

Kuo važiuojame greičiau nei šis diapazonas, tuo daugiau kuro ir sudeginsime. Kaip pavyzdys, automobilis važiuojantis 120 km/h greičius naudos beveik 20 procentų daugiau kuro nei 100 km/h.

Tik pagalvokite ar tikrai sutaupysite tiek daug kelionės laiko ypač jeigu ji nėra tokia didelė?

Važiuokite laisva eiga

Važiavimas laisva eiga yra puikiai žinomas būdas vairuoti ekonomiškiau. Atidžiai stebėdami eismo eigą priekyje, jūs puikiai žinosite, kiek galite sau leisti riedėti laisva eiga ir kiek sau galite leisti be reikalo nestabdyti.

Jūsų įsibegėjimas gali atnešti tikrai puikių rezultatų ekonomiškumo atžvilgiu.

Pabaigai

Šiame straipsnyje aptarėme keletą pagrindinių būdų kaip galime pagerinti savo kasdienius ekonomiško vairavimo įpročius. Svarbiausia – laikytis protingo optimalaus greičio, naudoti daugiau laisvos eigos ir nestabdyti automobilio bereikalo.

Visi šie smulkūs įpročiai galutiniame rezultate pasimatys kaip reikiant. Todėl pradėti važinėti taupiai jau dabar.