Kaina – ko gero pats svarbiausias faktorius daugeliui žmonių norinčių išsinuomoti automobilį kasdieniams reikalams ar kelionei.

Juk visi mėgstame pataupyti ir jeigu mums užtenka paprasto nedidelio automobilio kaip transporto priemonės, nebrangų variantą dažniausiai yra tikrai nesunku surasti.

Šiame straipsnyje – apie tai kas nulemia automobilių nuomos kainas. Siekiantiems išleisti nedaug, šių faktorių žinojimas yra aktualus dalykas.

Automobilio amžius

Naujausi automobiliai – visuomet kainuoja nemažai, tačiau bėgant metams ir automobiliui įgaunant vis solidesnį amžių, jo vertė vis labiau krenta. Tas pats aktualu ir automobilių nuomos įmonėms.

Pastarosios savo kataloguose visuomet stengiasi pasiūlyti kuo naujesnius automobilius savo klientams, kadangi juose dažniausiai būna daugiau technologijų ir kitų patagomų aktualių žmonėms.

Vis dėl to, tai dažniausiai reiškia kiek didesnę kainą juos nuomojantis. Norintiems sutaupyti, patartina pasižvalgyti po naudotų automobilių katalogus nuomos įmonės svetainėje.

5-10 metų senumo variantai leidžia sutaupyti tikrai ženklią pinigų sumą, net ir žiūrint prabangesnių markių variantus. Taigi nors išsinuomosite kiek senesnį automobilį, vistiek galėsite mėgautis jo turimais patogumais.

Kuro ir variklio tipas

Kadangi Lietuvoje kuras tikrai nėra pigus, daugeliui žmonių yra rinktis tokių automobilių variantus kurie naudoja mažesnį kiekį degalų. Tai reikš automobilius turinčius arba mažesnį variklio tūrį arba naudojančius taupesnį kuro tipą (dyzelinas, dujos, hibridai).

Žinoma, toks principas, galioja ir nuomos įmonėse. Norint pritraukti daugiau klientų automobilių nuomai įmonės taip pat teikia prioritetą savo kataloge pasiūlyti kaip įmanoma daugiau taupių automobilių variantų.

Dėl šios priežasties itin populiarūs kaip nuomos automobiliai yra dyzeliniai VW modeliai, hybridiniai Toyota modeliai. Taigi, būtent kuras ir variklio tipas daro įtaką ir nuomos kainai.

Automobilio tipas

Pasižvalgius po nuomos įmonių katalogus dažniausiai išvysime tokius variantus.

  • Mini arba ekonominės klasės automobilius
  • Kompaktai
  • Sedanai
  • Universalai
  • Minivenai
  • Visureigiai
  • Mikroautobusai ir t.t.

Mažesni ir paprastesni automobiliai kadangi jie naudos mažiau kuro, bus paprastesni techniškai prižiūrėti ir t.t. Tuo tarpu prabangesnės klasės automobiliai atsieis daugiau ir pačiai įmonei, todėl jų nuomavimas taip pat bus brangesnis.

Kitas dalykas susijęs su automobilių tipu ir kaina – paklausa. Minivenai ar mikroautobusai visuomet yra populiarūs dėl savo erdvumo ir praktiškumo, o nuo jų neatsilieka ir vis labiau populiarėjantys visureigiai.

Taigi, tipas taip pat lemia kainas.

Sezoniškumas

Automobilių nuomos verslas, reikia pripažinti, yra sezoniškas. Tai reiškias, jog padidėjus poreikių automobilių nuomai ir kuomet žmonės daugiau vyksta jais į keliones, kainos kils. Tokias tendicjos, žinoma, yra stebimos pavasario bei vasaros sezonais.

Tuo tarpu maždaug Rugsėjo mėnesį, kuomet visi grįžtame į darbus ir mokymosi institucijas, žmonės mažiau važinėjasi ir nuomotais automobiliais. Natūralu, jog tuo metu kainos kris, todėl tai gali būti dar viena proga sutaupyti, jeigu planuosite nuomotis ne sezono metu.

Papildomi priedai

Galutinę nuomos kainą taip pat gali keisti ir pasirinkti papildomi priedai. Nemažai nuomos įmonių siūlo tokius dalykus kaip vaiko kėdutė, GPS navigacinė sistema ar papildomas draudimas norintiems nuomotis automobilius.

Kadangi šie priedai yra labai naudingi ilgai kelionei, žmonės juos renkasi, o tai, žinoma, didina ir kainą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindines priežastis nuo kurių priklauso automobilių nuomos kainą. Norintiems sutaupyti ant nuomos, reikia šiuos faktorius puikiai žinoti, tuomet galima susirasti ir labiausiai tinkantį variantą.