Automobilio kuro ekonomija – be jokios abejonės, vienas iš svarbiausių aspektų ne tik tuomet kai perkame naują automobilį sau, tačiau kartu kai ieškome tinkamo varianto jo nuomai.

Automobilių nuomos įmonės paprastai klientams siūlo galimybę rinktis skirtingų gamintojų, automobilių tipų ir kuro rūšių variantus.

Tačiau kurie iš jų yra patys taupiausi? Šiame straipsnyje – apie tai kurie automobilių variantai yra patys taupiausi ir kokie aspektai lemia ekonomiškumą.

Visų pirma, kas pagrinde lemia automobilio kuro ekonomiją?

Pasak ekspertų, yra labai nemažai faktorių kurie lemia automobilio ekonomiškumą. Šiame straipsnyje pasigilinsime būtent į juos.

Vairavimo stilius

Kaip bebūtų keista, didžiausia dalimi jūsų kuro ekonomija priklauso ne nuo pačio automobilio, tačiau tai kaip jūs vairuojate.

Jei pavyzdžiui dažnai nevengiate agresyviau paspausti akceleratorių ar stabdžio pedalą, užuot tai darysiu pasyviau ir progresyviau, tuomet skačiuojama jog kuro ekonomija gali suprastėti nuo 15 iki 30 procentų, kas ypač yra aktualu daug mieste važiuojantiems žmonėms.

Prie to svarbu priskirti ir dažną važinėjimą trumpais atstumais. Visi ekspertai vienbalsiai sutaria, jog tokios kelionės ženkliai prisideda prie prastesnės kuro ekonomijos.

Automobilio techninė būklė

Dar vienas itin svarbus dalykas lemiantis automobilio kuro ekonomiškumą yra jo techninė būklė. Kaip pavyzdys, prastai subalansuoti ratai ir pripūstos padangos kenkia automobilio ridos keliui, kas vėlgi reiškia, jog reikės daugiau kuro automobilį tinkamai išjudinti.

Kitas dalykas, kas galbūt vairuotojams yra mažiau žinomas – tai prastai dirbantis variklis. Esant tam tikros variklio sistemos sutrikimui kaip pavyzdžiui kuro padavimo ar oro filtro sistemos tiesiogiai prisideda prie to kiek automobilis sunaudoja degalų.

Tempiamas svoris

Galiausiai verta paminėti ir patį automobilio svorį. Jei dažnai savo automobiliu vežate daug keleivių ar krovinių, natūralu, jog suprastės jo aerodinamika, o didesnei masei išjudinti vėlgi bus reikalingas didesnis kuro kiekis.

Natūralu, jeigu jūsų darbo pobūdis yra toks, sutaupyti šiuo aspektu ko gero nepavyks ir automobilį reikėtų jau rinktis pagal alternatyvius faktorius tokius kaip variklio tūris, kuro tipas ir t.t.

Koks automobilio tipas yra ekonomiškiausias?

Kaip minėjome pradžioje, nuomos įmonės siūlo įvairių tipų automobilius nuomai pagal patogumą. Kaip žinia, šiais laikais vis labiau populiarėja SUV tipo automobiliai, liaudiškai dar vadinami kaip tiesiog „džipai“.

Tokie automobiliai žmonėms gali pasiūlyti aukštą vairavimo poziciją, didelę erdvę keleiviams ir daiktams bei bendrą praktiškumą. Tiesa ekonomiškumo prasme šio tipo automobiliai ne visuomet yra geriausi.

Kadangi tokio tipo mašinos yra pakankamai didelės masės, jiems reikės daugiau kuro reguliariam naudojimui. Nebent kalba eina apie hibridinius variantus kur elektros variklis padeda taupyti degalų.

Nors pastaruoju metu jie yra kiek sumažėję savo populiarumu, nedideli miesto automobiliai vis dėl to yra laikomi kaip patys ekonomiškiausi variantai. Kaip pavyzdys toks automobilis kaip „Toyota Aygo“ yra tikrai nedidelis savo gabaritais, tačiau savo segmente gali pasiūlyti daug praktiškumo ir taupumo.

Vos litro tūrio variklis galbūt nepasiūlys daug galios, tačiau bus puikus ekonomiškumo atžvilgiu. Be to, moderni automatinė pavarų dėžė savo taupumu praktiškai nesiskirs nuo tradicinės mechaninės, todėl čia taip pat nebus bėdų sutaupyti.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme keletą ekonomiškumo faktorių ir automobilio tipą kuris yra pats taupiausias nuomai. Miesto automobiliai nors ir nesiūlo didelės galios, yra tobuli pasirinkimai būtent taupumo aspektu kas aktualus daugeliui žmonių.