Pasižvalgius po Lietuvos, ko gero greitai pastebėtumėte, jog juose kursuoja vis daugiau visureigių – pradedant nuo pačių mažiausių kompaktų, iki vidutinio ir pilno dydžio variantų.

Toks fenomenas, verta pabrėžti, jau vyksta kuris laikas visame pasaulyje, o Lietuvoje pastebimas tik pastaruoju metu.

Kartu vis populiarėjant ir automobilių nuomai apskritai, žmonių skaičius kurie renkasi visureigius nuomai taip pat yra ženkliai padidėjęs.

Šiame straipsnyje – plačiau apie visureigius kaip klasę ir kodėl šių automobilių nuoma vis labiau populiarėja.

Pagrindinės priežastys dėl ko vis daugiau žmonių renkasi visureigius

Kadaise visureigiai buvo vertinami kaip transporto priemonės pasižyminčios utilitarinėmis savybėmis, galinčios pravažiuoti pro itin sudėtingus kelius ar visišką bekelę. Dažniausiai jas vairuojantys žmonės būdavo būtent tokių ekstremalių kelionių entuziastai.

Tačiau laikai keitėsi ir vis daugiau „paprastų“ pradėjo suprasti visureigių naudą važinėjant net ir tiesiog miesto gatvėmis.

Ši nauda atsispindi tokiose visureigių ypatybėse:

  • Aukšta vairavimo pozicija – savaime aišku, jog sėdint už visureigio vairo jūs sėdite kur kas aukščiau nei paprastame sedane ar hečbeke. Toks privalumas leidžia kuo puikiau matyti priekyje esantį kelią, na ir savo paties automobilio pabaigą, kas suteikia galimybę kur kas paprasčiau laviruoti gatvėse ir kiemuose.
  • Geresnė prošvaisa – nors šis privalumas retai yra paminimas, didesnė prošvaisa taip pat būna itin naudinga daugumai žmonių. Ne paslaptis, jog ne visi keliai yra geriausios būklės, kas ypač aktualu ir Lietuvoje. Modernūs visureigiai kur kas geriau nei žemesni automobiliai tvarkosi su nelygumais kelyje ir apskritai užtikrina komfortiškesnę kelionę.
  • Nuostabus praktiškumas – kitas dalykas kas atneša itin naudos vairuotojams yra tai, jog visureigiai išties pasižymi labai geru praktiškumu. Nors savo dydžiu jie retai kada pralenkia hečbekus (kalbant apie kompaktinius visureigiai). Didesnis automobilio aukštis leidžia suteikti daugiau vietos keleiviams ir daiktams.

Ar tokią tendenciją matysime ir ateityje?

Panašu, kad tikrai taip. Vis daugiau automobilių gamintojų atsisako vadinamųjų tradicinių automobilių modelių, tokių kaip sedanai, universalai ar hečbekai, kadangi vis daugiau žmonių renkasi įsigyti įvairių klasių visureigius vietoje jų.

Tas pats galioja ir visureigių nuomoje. Žmonės, norėdami už itin nedidelę kainą ir patogiomis sąlygomis išsinuomoti automobilį, vis daugiau renkasi būtent visureigių klasės variantus. Seniai praėjo laikai kuomet visuregiai turėjo didelius ekonomijos ar kitus minusus, na o dabar jie galima sakyti tapo nauju automobilio nuomos standartu.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme bendrą visureigių koncepciją šiuolaikinėje automobilių rinkoje, na ir žinoma, jų nuomos paslaugos.

Panašu, jog tokios automobilių klasės tendencija tikrai tęsis giliai į ateitį, netgi tuomet kuomet visa automobilių industrija ženks link hibridų ar visiškų elektromobilių.

Tiesiog vis daugiau žmonių pradeda suvokti tokių automobilių naudą, na o nuomos įmonės jau yra pasiruošusios patenkinti tokią paklausą.